İlk önce websitesi nedir onla başlayalım.Websitesi çağın medyası olan İnternet üzerinde yer alan size ait bir iletişim panosudur.İster klasik bir website açarak kendinizi tanıtırsınız,ister kurumsal bir site açarak şirketinizi tanıtarak müşteri çekersiniz,isterseniz benim gibi bir blog açarak bilgilerinizi,düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.Yani bir websitesi çok şey anlamına geliyor.

54564

Bazı kişiler ise para kazanmak için websitesi açarlar.Siteleri sorunsuz ve iyi giderse tabiki oldukça para kazanabilirler.Nasıl kazanacak derseniz reklamlardan kazanacak.Google Adsense ile kazanabilir,reklam alarak kazanabilir veya sitesini satarak maddi gelir elde edebilir.

Çağımız artık teknoloji çağı.İnternet gün geçtikçe gelişiyor ve takip edenler de gelişiyor.Eskiden Internet Explorer bir numara web tarayıcısıydı.Günler yıllar geçtikçe yenileri geldi.İnternet çemberi daha da genişledi ve gelişti.

Artık birçok kişinin websitesi var.Birisi başkasının sitesine bakıyor ve diyorki benim neden bir sitem yok? Böylelikle kendisinede bir websitesi açıyor ve farketmeden çemberi genişletiyor kendisine yeni yeni bilgiler katıyor.Ben böyle başladım blog açmaya.Arkadaşlarımdan görüp bedava hostlarda denedim.Sonra ücretli host ve domainle daha da geliştirdim.Neyse konumuza dönersek,website açmanın bence incelikleri ve bilinmesi gerekenleri var.

İlk önce internet ile bilgileriniz iyi olması gerekir aksi taktirde yeni gelişmelere ayak uydurmanız zor olabilir.Bilgisayar kullanımını saymıyorum bile.Website açarken işinize yarayacak ve gerekli bazı terimler hakkında bilginiz olması gerekir.Çünkü webmaster konulu sitelerde ve bu konu ile ilgili yerlerde bu terimler oldukça geçer.En önemlisi kendinize güveniniz olması lazım.Diğer insanların olumsuz yorumlarına kendinizi kaptırırsanız bütün herşey gider.Siteniz ilk zamanlar tanınmadı,ziyaterçi gelmiyor diye üzülmeyin.Zamanla gelecektir.Daha kısa sürede istiyorsanız backlink,sosyal imleme gibi olaylardan faydalabilirsiniz.

Host ve domaini kaliteli ve refeansı bol olan yerlerden almanızı öneririm.Çünkü kötü niyetli insanlar tarafından dolabdırılabilirsiniz.Paranız boşa gider ve bu işten soğuyabilirsiniz.

Furkan Belikırık
http://www.webrafik.net
Alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s