21321354

Araç Toyota’nın ifadesi ile “insanların, otomobillerin ve toplumun birbirine bağlandığı bir geleceği müjdeliyor”. Son derece gelişmiş kişiselleştirme fonksiyonları sayesinde, uygulama indirir gibi, kolayca Toyota Fun Vii’nin dış ve iç kısmında mesajlar veya başka bilgiler görüntülenebiliyor.

RUH HALİNE GÖRE RENK DEĞİŞTİRİYOR
Aracın bütün gövdesi bir görüntüleme alanı olarak kullanılmış, gövde rengi ve görüntü içeriği istendiği anda değiştirilebiliyor. Aracın iç kısmı da görüntüleme alanı görevi üstlenmiş ve kişinin o andaki ruh haline göre serbestçe değiştirilebiliyor. Navigasyon bilgisi gibi içerikler, sürücüye “zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisi” kullanılarak aktarılıyor; aracın “navigasyon yardımcısı” yazılımı sesli arayüz üzerinden yolculara sürüş bilgileri verip kılavuzluk edebiliyor.

ARAÇ DIŞINDAN ARACA MÜDAHALE
Toyota Fun Vii’nin işlevlerine araç dışından da erişilebiliyor. Fonksiyonların bazılarını akıllı telefonlar veya başka herhangi bir mobil iletişim cihazı vasıtasıyla uzaktan kullanmak mümkün. Ağ güncelleme fonksiyonu aracın, sürüş, kontrol ve multimedya sistemi yazılımlarının her zaman güncel olmasını sağlamış. Toyota Fun Vii etrafındaki araçlarla ve altyapıyla bağlantı kurabiliyor, böylece de diğer tehlikeli olabilecek araçları (örneğin kör noktalardaki araçlar) önceden tespit edebiliyor veya yakında otomobil süren, daha önceden arkadaş olarak tanımlanmış otomobillere bağlanabiliyor.

ensonhaber.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s