Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, F.Bahçe’nin iddiaları ve UEFA ile TFF arasındaki yazışmalar hakkında konuşacak.
SPORX ÖZEL – F.Bahçe’nin dünkü basın toplantısının ardından gözler Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın bugün yapacağı basın toplantısına çevrildi.

TFF’nin İstinye’deki merkezinde bu konuda hummalı bir çalışma var. Toplantıya dün karar verildi. Ve bunun üzerine başkan Aydınlar tüm yönetim kurulu üyelerini bugün için federasyona davet etti. Basın toplantısı tüm yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılacak. Ve Aydınlar konuşacak.

Peki konu ne ?

Konu F.Bahçe’nin iddiaları ve UEFA ile TFF arasındaki yazışmalar.
Bu konuda sayın Aydınlar F.Bahçe’nin gündeme geçirdiği Pierre Cornu’un CAS’a verdiği savunmadan 18 Kasım itibariyle haberdar olduklarını bunun üzerine 21 Kasım tarihinde UEFA’ya bunun içeriği ile ilgili yazı yazıldığını ve Cornu’nun bu yazıda federasyonlarıyla ilgili iddia ettiği olayların gerçeği yansıtmadığını ifade edecek. Ayrıca sayın Aydınlar bu yazdıkları yazıya iki gün sonra yani 23 Kasım’da UEFA’nın nasıl bir cevap verdiğini belgesini göstererek anlatacak.

Peki 23 Kasım’da TFF’ye gelen yazıda ne var ?

Futbol Federasyonu’nun F.Bahçe’nin suçlamalarına karşılık kendini savunacağı en önemli delil de 23 Kasım’da UEFA’dan kendilerine gelen bu yazı. Bu yazıda Türkiye Futbol Federasyonu’na hitaben “Bahsetmiş olduğunuz Cornu’nun savunmasıyla ilgili yazı sanırım yanlış anlaşılmış. UEFA’nın siz Türkiye Futbol Federasyonu ile şampiyonlar ligi katılımı ile ilgili herhangi bir anlaşmaya varmamıştır. Türkiye kamuoyu tarafından bunun bilinmesini isteriz. Ne bizim ne de Cornu’run “Biz TFF ne dediyse onu yaptık” gibi bir söylemimiz hiç yoktur olmamıştır” sözleri yer alıyor. Yani UEFA, yazılarında “Bizi Türkiye Futbol Federasyonu yönlendirdi” gibi bir ibarenin olmadığı TFF tarafından dile getirilecek.

ÖZEL HABER – TAHİR KUM
[SporX]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s