Üzerine büyük tartışmalar yapılan ve sansür olarak algılanan Güvenli İnternet hizmetini bugüne kadar 42 bin kişinin kullandı. Genel ilgi ise daha çok Aile paketi oldu. Detaylar haberimizde.

22 Kasım’da yürürlüğe giren Güvenli İnternet uygulamasına bugüne kadar 42 bin kişi başvurdu. Üzerine büyük gürültü koparılan ve bir kesim tarafından ‘sansür’ olarak adlandırılan hizmette Aile ve Çocuk olmak üzere iki farklı paket bulunuyor.

Hizmeti kullanıma sunan BTK’nın bilgilendirmesine göre bir haftada hizmeti kullanmak için 42 bin başvuru yapıldı. Aile paketini seçenlerin sayısı 37 bin 800 iken, kalanlar ise Çocuk paketini tercih ettiler. Yani her 100 kullanıcıdan sadece 10’u Aile paketini tercih etmiş oldu.
Bu arada en yoğun başvuru hem nüfus hem de internet bağlantı adedinin yüksekliği yüzünden İstanbul’dan yapılmış. Türkiye’deki internet nüfusuna baktığımızda oldukça düşük bir rakam olan 42 binin önümüzdeki günlerde çok büyük oranda artması da beklenmiyor.
Güvenli İnternet hizmeti tamamen isteğe bağlı olarak kullanıyor. İnternet abonesi isterse Aile ya da Çocuk paketlerinden birini seçerek filtreleme yapabiliyor.

Güvenli İnternet hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s